Mieszkania w Warszawie mają obecnie bardzo wysokie ceny, które przekraczają nawet 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Wśród dzielnic, gdzie własne „M” można kupić jeszcze poniżej tej bariery, znajduje się Tarchomin. Z jakimi kosztami trzeba liczyć się wtedy, gdy planuje się kupić mieszkanie na Tarchominie?
Tarchomin w Warszawie
Według strony https://www.victoriadom.pl/tarchomin/, tarchomin jest osiedlem położnym na terenie Białołęki w Warszawie. W przeszłości na tych terenach znajdowała się wieś średniowieczna, natomiast obecnie są to głównie tereny mieszkaniowe. Osiedle Tarchomin dzielone jest na trzy główne części, czyli na: – Tarchomin, nazywany także Wschodnim, Fabrycznym albo Przemysłowym – aktualnie buduje się tutaj wiele nowych inwestycji mieszkaniowych, – Nowy Tarchomin – można zobaczyć tutaj zróżnicowaną zabudowę, w tym starsze bloki z wielkiej płyty oraz nowe obiekty, – Tarchomin Kościelny – osiedle położone wokół kościoła, głównie z niską zabudową, gdzie znajdują się zarówno starsze, jak i nowsze bloki. Na terenie osiedla Tarchomin działają żłobki, przedszkola, szkoły, sklepy, a także inne punkty. Jest ona także dość dobrze skomunikowana z resztą miasta, co znacznie ułatwił most Marii Skłodowskiej-Curie.
Mieszkania nowe i używane na Tarchominie
Dzielnica Tarchomin oferuje obecnie zróżnicowane nierichomości mieszkalne do wyboru. Gdzie można zamieszkać na Tarchominie? Do dyspozycji są lokale z rynku wtórnego, w tym mieszkania w starszych blokach budowanych głównie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Ponadto dostępne są także nowe mieszkania, które powodują, że aktualnie Tarchomin wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie oraz wśród inwestorów.
Warszawa Tarchomin – przykładowe ceny mieszkań
Ceny za mieszkania w Warszawie Tarchominie nadal utrzymują się na atrakcyjnym poziomie w zestawieniu z cenami w innych częściach Warszawy. Zazwyczaj trzeba liczyć się tutaj z wydatkiem rozpoczynającym się od około 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy nieruchomości z rynku pierwotnego, natomiast koszty mogą dochodzić nawet do około 9,5 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Mieszkania na rynku wtórnym są nieco tańsze, niemniej jednak koszty są tutaj bardziej zróżnicowane. Najmniej będą kosztowały lokale przeznaczone do generalnego remontu, natomiast najwięcej te niedawno oddane do użytkowania, wykończone na wysokim poziomie. Ceny zatem kształtują się na poziomie od około 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy do nawet ponad 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy.